Șofer Transport Marfă (CPC) - Școala de Șoferi AVIAȚIA Galați

Sofer Transport Marfa (CPC)

ATESTAT CONDUCATOR AUTO CARE EFECTUEAZA TRANSPORT DE MARFURI GENERALE (CPC)

Conditii:

Conducatorii auto care solicita acest tip de atestat pentru sofer transport marfa (CPC) trebuie sa detina permis de conducere avand categoria necesara obtinerii atestatului profesional.

Acte necesare inscrierii:

– copie carte identitate;
– copie permis de conducere (categoria C – obtinuta inaintea datei de 09.09.2009) si copie atestat (dupa caz)

– taxa examinare 67 lei, platita la Oficiul Postal in contul ARR;
– cerere inscriere – la noi

Tariful este de 350 de lei la care se adauga o reducere de 60 lei= 290 lei*.

* + 50 RON programare examen in datele confirmate de cursant. Pretul include programarea initiala + maxim 1 reprogramare. Confirmarea programarii se face pana miercuri inainte de examen!

Se poate plati in rate, cu minimum 100 lei avans la inscriere si include pregatirea teoretica timp de 5 zile la sediul nostru.

Pasii pe care trebuie sa-i parcurgeti pentru obtinerea atestatului de sofer transport marfa (CPC) sunt urmatorii:

–   Inscrierea la cursuri cu un avans minim de 100 de lei
–   Se completeaza cererea de inscriere si se incheie contractul de scolarizare. Tot atunci primiti suportul de curs gratuit si este bine sa-l studiati pana ce incep cursurile.
–   Participarea la cursul organizat; cursul dureaza o saptamana si se desfasoara la sediul scolii noastre.

EXAMEN

Examenul se va sustine o data pe luna (sambata), pe calculator, in functie de datele de examinare stabilite de catre ARR. Ora la care se va desfasura examenul va fi transmisa vineri, inainte de examen catre cursanti.
Examenul consta intr-un chestionar de 30 de intrebari tip grila, iar candidatul este considerat admis daca a raspuns corect la cel putin 70% din intrebari. Durata examenului este de 40 de minute.
Rezultatele la examen se vor afla pe loc, calculatorul afiseaza rezultatul: ADMIS sau RESPINS.
Dupa ce veti fi declarat admis va trebui sa achitati in contul ARR RO74TREZ306501701X013999, Banca Trezoreria Galati, cod fiscal: 23812074, o chitanta de 64 de lei / eliberare atestat.
Cu o copie dupa cartea de identitate, permisul de conducere, o fotografie tip buletin si chitanta platita va veti prezenta la ARR Galati pentru a va ridica atestatul.
In cazul nepromovarii examenului, cursantul mai poate da un examen  luna urmatoare.
Examenul va fi sustinut in fata unei comisii formate din 3 membri.
IMPORTANT! Nu puteti intra in examen fara cartea de identitate si permisul  de conducere sau daca nu aveti toate actele necesare la dosar!