Atestat Manager Taxi | Școala de Șoferi AVIAȚIA Galați

Atestat Manager Taxi/Inchiriere

Conditii de inscriere atestat manager taxi/ închiriere:

– absolvent de liceu (cu sau fara diploma de bacalaureat);manager taxi
– apt psihologic

Acte necesare pentru inscriere atestat manager taxi:

– copie act de studii si act de identitate/ permis de conducere (dupa caz);
– taxa examinare 67 lei, platita la Oficiul Postal in contul ARR;
aviz psihologic – care se face in cadrul scolii noastre;
–  cazier judiciar  fără mențiuni;
– cerere de inscriere (de la scoala).

Tariful este de 790 LEI, cu REDUCERE 200 LEI = 590 LEI* si include pregatirea teoretica in cadrul scolii noastre si suportul de curs.

*+50LEI programare examen in datele confirmate de cursant. Pretul include programarea initiala + maxim 1 reprogramare. Confirmarea programarii se face pana miercuri inainte de examen.

Se poate plati in rate, cu minimum 100 lei  avans la inscriere.

Se poate plati in rate prin card BT.

Pasii pe care trebuie sa-i parcurgeti pentru obtinerea atestatului manager taxi sunt urmatorii:

– Inscrierea la cursuri cu un avans minim de 100 de lei
– Se completeaza cererea de inscriere si se incheie contractul de scolarizare.

La inscriere primiti suportul de curs gratuit si este bine sa-l studiati pana ce incep cursurile.

Examenul se va sustine o data pe lună (sambata sau duminica), pe calculator, in functie de datele de examinare stabilite de catre ARR.

Ora la care se va desfasura examenul va fi transmisa vineri, inainte de examen catre cursanti.
Examenul pentru obtinerea certificatului de pregatire profesionala consta  intr-o proba cu durata de o ora, cuprinzand 60 de intrebari grilă, cu 4 variante de raspuns, dintre care una singura este corecta.
Pentru promovarea examenului, candidatii trebuie sa raspunda corect la cel putin 70% din intrebari – minim 42 raspunsuri corecte.
Valabilitatea acestuia este de 10 ani si e recunoscut doar pe teritoriul tarii.

Puteți exersa chestionare aici:

Chestionare Atestate Scoala Aviatia

IMPORTANT! Nu uitați de chitanța de examinare, de buletin și permis în original + ochelari dacă e cazul!

Rezultat examen

Răspunsul la examinare se afișează pe loc.

Cererea de eliberare atestat se depune la ARR Galați, cu același dosar de la examen, după miercurea următoare de după examen – nu e termen limită de depunere a cererii de eliberare sau de ridicare a atestatului.

Pentru ridicarea atestatului trebuie sa achitați o taxă de 41 de lei in contul ARR-ului: RO74TREZ306501701X013999, Banca Trezoreria Galati, cod fiscal: 23812074

Fotografii tip buletin si copii după buletin si permis – se fac la sediul nostru din Clădirea ARR, str. Română, vis-a-vis de Bănci + chitanța de 41 lei, și puteți solicita eliberarea atestatului.

SUCCES!