Curs mecanica - Școala de Șoferi AVIAȚIA Galați

Curs mecanica

Autovehiculul este un ansamblu de mii de piese care, in mod normal, se completeaza perfect si ii ofera utilizatorului libertate de miscare. Din pacate, piesele auto nu sunt nemuritoare si ocazional, o parte dintre ele cedeaza.

Unele sunt consumabile, avand un termen destul de mic de functionare, in timp ce altele sunt mai rezistente, insa nu pe termen nelimitat. Daca in cazul consumabilelor fiecare proprietar de automobil stie la ce sa se astepte, in cazul celorlalte piese lucrurile sunt putin neclare. Tocmai de aceea, cei de la reparatii-alternatoare.com au facut o lista cu piesele care se strica adesea, motivele pentru care se strica si care sunt cele mai bune solutii pentru a le repara.